Duben 2014

Selena Gomez 01

26. dubna 2014 v 11:44 | Viv Zombie |  Designy

s kým? selena gomez
rozměry: 1300x800
Kdybyste někdo chtěl, tak napište.

Osvětim - Březinka

24. dubna 2014 v 23:02 | Viv Zombie |  (Ne)věděcké výpotky
"Národ, který nezná svou minulost je odsouzen ji prožít znovu."

Osvětim, německy Aushwitz,malé městečko v Polsku. Známý především pozůstatky z 2. světové války. Osvětim I., koncentrační tábor, postaven v bývalých polských kasárnách. Na první pohled zcela neškodné místečko, ale když víte, co za hrůzy se tu odehrávaly, hned na vás padne stísněný pocit.

Vstupujeme přes kasu a dostáváme se ke vstupní bráně do samotného tábora. Nad branou visí nechvalně známý, ironicky mířený nápis, "Arbeit mach frei" - česky práce osvobozuje. Visí zde od doby, kdy zde začal "vládnout" Rudolf Hoss.

Vidíme řadu domů, bývalých kasáren, teď smutnou připomínkou nacistické fanatičnosti. Procházíme branou, ačkoliv nejsem vězeň a vím, že jsem tu svobodně, přesto je mi špatně, když procházím za plot, opatřený ostnatým drátem, dříve se v něm koncentroval elektrický proud.

/cyklon B/
Protézy, brýle, vlasy - to vše tu připomíná lidi, kteří zde ztratili život. Nevinné lidi.
Ocitáme se v domě, na jeho stěnách visí portréty těch, kteří Osvětim "navštívili".
Nejvíce si pamatuji dívku, která měla stále pod nosem krev. Byla poslána do koncentračního tábora, protože napsala P. - jako Polsko na svastiku. Hrozný zločin, že?
Autobusem přejíždíme na další odnož Osvětimi, Birkenau, česky Březinka. Opět procházíme vstupní branou. Vidíme koleje, kterými byli dříve přiváženi vězni z celého světa, dobytčími vagóny.

Vcházíme do stájí, které sloužily jako domy bývalým vězňům. Řada třípatrových paland, na které se muselo namačkat několik tisíc lidí. V tomto případě stojíme v ženském táboře. Nejlepší místo měl ten, který byl nahoře.


Osvětim - Birkenau

14. dubna 2014 v 20:10 | Viv Zombie |  Others
Po hodně dlouhé době se opět ozývám. Tentokrát s fotkami z Osvětimi, Polsko. Bohužel, průvodkyně byla moc rychlá, takže nebylo čas na koukání - a podle toho také fotky vypadají. Zbytek dodám příště s podrobným popisem cesty.