Listopad 2013

Provokace

29. listopadu 2013 v 17:44 | Viv Zombie |  Povídky
Provokace, zajímavé téma, rozhodla jsem se proto spáchat povídku.Klikni na celý článek

Ve jménu Vražedné pomsty!

24. listopadu 2013 v 19:34 | Viv Zombie |  (Ne)věděcké výpotky
Poněvadž mám psací náladu, tak vám velmi dopodrobna vylíčím, co se stalo o víkendu.
A ano, byl to snad můj nejzáživnější víkend vůbec.:D

Pátek byl úžasný z toho důvodu, že máme pouze do 12.10 a rozvrh se skládá z hodin, na kterých můžete spát a nic vám neuteče, kromě matiky. Ale co, díky doučování to chápu, takže nemám problém. A nacvičovali jsme vánoční akademii, netušila jsem, že je ve mně až takový tančící maniak.
Už začínám litovat, že jsem nechodila do tanečních. Jojo, rodiče mi to říkali…

Po skončení školy jsem šla do OC, protože jsme se s mou nejstarší (a popravdě nemilejší) sestřičkou dohodli, že si vyberu něco k 18tinám. Vybrala jsem si dva polosvetry a válenky, netuším, jak se tomu říká, ale jsou to takový ty boty, co se dříve nosily a bylo to trapný a teď je má každej.:D Já nikdy nechodím s dobou, ale tyhle se mi fakt líbily, co mě mrzí je, že jsou z CCC a tam nemám dobré zkušenosti, jak s kvalitou, tak i s reklamací, ale vypadají bytelně, doufám, že se tak budou taky chovat.

Tady můžete vidět kousek mýho xichtu, posilovací činky v podobě našich obézních osmáků a nový svetr.:D

Sobota byla boží, prvně se slavily bratrovy narozeniny, takže přijelo příbuzenstvo a poté se šlo do kina, protože starší sestra pozvala mýho bratra a nejstarší sestra pozvala mě (už chápete, proč ji mám radši?). A šlo se na ten nejúžasnější film, který byl kdy natočen: Hunger Games: Vražedná pomsta. Bylo to úžasné a předčilo to mé očekávání, bohužel se to nelíbilo ani sestře číslo 1 (té starší) a ani jejímu příteli, který údajně usnul, taky si otevřel Plzeň, myslím, že to byl pravý důvod jeho spánku...

Každopádně zbytku naší skupiny se to líbilo a líbilo se to i nejstarší sestře, která bohužel neviděla první díl.


Dnešek (neděle) proběhl ve jménu práce. Shrabání listí na zahradě, tož to hrozně vysilující úděl. Z nějakého nepochopitelného důvodu mě chytla tvořící nálada a rovnou jsem si sfoukla dvě vánoční "výzdoby". Jo, vím, že je teprve listopad. Fakt, čím starší jsem, tím víc se projevuje moje tvořivost.

Bohužel to nevyšlo, tak úplně podle plánu, vlastně to dopadlo katastrofálně, takže jsem musela původní nápad předělat a vylepšit, takže z toho vzniklo tohle:

Noční focení je na prd...
Já vím, hrozně těžký do něčeho zapíchat větve.:D Jenže jsem byla docela v bojovných podmínkách, nemám stále pořízenou tavnou pistoli a naivně jsem si myslela, že Herkules a polyestern se budou kamarádit a za druhé, kočce se hrozně zalíbila suchá tráva, takže mi jí za chvíli roztahala po celým pokoji a kousky sežrala, zase bude blejt, kráva jedna...
A to je všechno, zítra na praxi, v úterý si jdu zařizovat brigádu, držte mi palce ať mi to vyjde. Čest.


50 odstínů šedi /book/

22. listopadu 2013 v 20:16 | Viv Zombie |  Recenze
Má historicky první recenze /kritika?/. Berte to prosím s rezervou, já jsem prostě kritik od přírody, vsadím se, že jsem matce kritizovala i sunar, někde v podvědomí...

Název anglicky: fifty shades of grey
autor: E.L James
rok vydání: 2011

50 odstínů šedi - bestseller, o kterém se v poslední době mluvilo velmi často. Chystá se i film.

Setkáváme se s mladičkou a nezkušenou (nezkušenou v mnoha směrech)studentkou Anou Steelovou. Anin život bych zařadila do těch nudných stereotypů, do chvíle než potká Christiana Grey. Christian je nádherný - jak nám autorka dává vědět v každé kapitole - podnikatel se zvláštní úchylkou.
Jejich životy svolá osud, když Ana musí převzít interview s panem Šedým. Ti dva se dají dohromady a užívají si nespoutané vášně jedna radost.

A to je vlastně všechno, kdybych prozradila víc, tak vám řeknu úplně celou knihu a to nechci. Vážně, kniha má kolem 26 .kapitol a z toho je 21. kapitol plných vášnivého sexu. Nic pro mě, kniha nemá náboj a mě nudila. Dočetla jsem ji pouze z popudu a z toho velkého návalu lidí, kteří si vzpomněli, že existují knihy a začali číst. Tolik knižních klenotů, ale lidi uchvátí zrovna toto ehmdílo. Na druhou stranu to chápu, sex je prostě ošemetné téma. Nechci být naprosto kritická, kniha má nějaké plusy, pokud rádi sníte, máte rádi často opakovaná slova a hloupé holky, tak si knihu přečtěte.

Možná si teď říkáte "Proč si to dohajzlu četla, vždyť je přece psáno, že je to erotický román!!!" Ano erotický ROMÁN.

Styl, kterým autorka píše, mě též nezaujal, neustále opakované slova, ale dokonce i celé věty - to není můj šálek kávy, na druhou stranu oceňuji, že nepoužívala tisíce přídavných slov, aby knihu prodloužila. Ano, doopravdy mě po třetí kapitole štvalo neustálé opakování "stáhnutí svalů v podbřišku".

Dále chci poukázat na zajímavý fakt - Christian očividně nebere žádnou viagru a přesto zvládne tři i více orgasmů najednou,což mě po chvíli přestalo bavit, tedy jsem části se sexuálním podtónem prostě přeskakovala - věřte mi o nic nepřijdete, tedy v případě, že jste si knížku půjčili v tom smyslu, že chcete právě ty erotické scény, v tom případě bude kniha to pravé právě pro vás.

Já chtěla příběh. A ten jsem našla, ale nezaujal (ona ho chce, on jí taky, ale nemůžou být spolu - beztak mi něco říká, že spolu nakonec budou).

Ale abych 50 odstínům šedi totálně nekřivdila, některé pasáže byly vážně dobré, bohužel byly poté zničeny něčím vážně absurdním. Nad některými vtípky jsem se zasmála a dokonce i Christian Grey mi přišel hezký, jo, vím, že je to knižní postava, ale nedávno jsem byla zamilovaná do Staše, tak co.;P

50 odstínů šedi je trilogie, chystám se na druhý díl - 50 odstínů temnoty, asi se vám to nezdá logické, když jsem první díl tolik zkritizovala, ale zkusím tomu dát druhou šanci a poreferovat o tom.


Na závěr chci pouze podotknout, že pokud za sebou nemáte pár sexuálních zážitků, tak si to nečtěte - budete mít potom na sex hrozně zkreslený pohled.

A to je vše, víc k tomu nemám, co říct, bestsellery mě vždycky zklamou. Kromě Harryho Pottera, Percyho a HG tedy.

Achtak.

21. listopadu 2013 v 22:02 | Viv Zombie
Zdravím,
doufám, že se tenhle článek na blogu objeví, jestli ne, tak jsem v kelu.
Nejdou mi publikovat články, mám napsaný článek na téma týdne a nejde publikovat, i když mi to píše, že byl článek publikován - nevím, jestli je to nějaká novinka a zobrazí se to třeba později. Zkoušela jsem ještě jeden, tam mi napsalo, že byl publikován, ale není ani na blogu a ani archívu.
Doufám, že se tenhle problém brzy vyřeší a já budu moct zase klidně spát a psát. Pff.

Prsa

21. listopadu 2013 v 18:51 | Viv Zombie |  Téma týdne
Recept na prsa.
Prvně si musíme ve správném obchodě dané prso vybrat, máme k dispozici různou škálu prs, od kuřeích po dinosauří. Musíme koukat na kvalitu, většinou nám tam výrobci dají samolevku, že právě jeich prsa jsou kvalitní - takže hmátněte po čem chcete a daný produkt bude jistě v pořádku. Rozmyslete si kolik prs chcete mít, dvě, tři nebo vám postačí jedno? Je nutné si to uvědomit, přeci nebudeme poté vyhazovat prso!
Prsa rozprostřeme, pořádně promasírujeme paličkou na maso, osolíme dle chuti.
Teď už nám stačí pouze vylít na pánev olej a prsa do nich položit a nechat smažit v té lepkavé tekutině.
A máme hotovo!
Můžeme podávat s brambory, kaší, zeleninou, ale i hranolkami.
Dobrou chuť.Nope.

19. listopadu 2013 v 16:07 | Viv Zombie |  Designy
Tadá. Asi jste možná zaregistrovali, že blog dostal nový kabát. Ne, že by se mi paul už nelíbil, ale prostě omrzel. Chtěla jsem něco podzimního, dobře, růžovouškáá možná není zrovna podzimní barva, ale což.:D
Proč zrovna Londýn? Protože podzim - déšt - déšt - Londýn. Ísy.
Nastavování bylo hrozné, konečně vychytám photoshop a photofiltre a nejde mi to nastavit, děs, musím civičt.:D
That's all folks!:)IT's not Kurt Cobain

14. listopadu 2013 v 22:04 | Viv Zombie |  Arts
Člověk se prostě dozvídá samé zajímavé věci. Měli jsme mít na češtinu nakreslený frazém (ano, na střední ve třetím ročníku, proč ne). Já jsem dlouho projížděla web a hledala frazém, který by mě zaujal, protože mít ty ohrané, které mí spolužácí použili už stokrát se mi vážně nechtělo.
Nakonec jsem si vzpomněla na Kurta Cobaina a slavnou větu "Lepší shořet než vyhasnout". Líbí se mi, je pravdivá. Co jsem netušila bylo, že Kurt tuhle větu nevymyslel, ale pouze použil ve svém dopise na rozloučenou, původně je od Neila Youna z písničky, netuším, jak se jmenuje. Zajímavé.


Drrm...drrm.

11. listopadu 2013 v 0:43 | Viv Zombie |  (Ne)věděcké výpotky
Tak a opět tu máme neděli, za pár minutek pondělí a já opět nemůžu zamhouřit oka, neboť jsem vstávala ve 12.hodin možná dýl.Takže se tak převaluju, sleduju Červenýho trpaslíka a říkámsi, že bych mohla přidat něco na blog a shlédnout si oblíbené blogy.
Ano, blog opět hnil prázdnotou, má designová nálada se vypařila společně se školou, ale to je v pohodě, škola mi zničila většinu mých dřívějších zájmů. Smutné, měla by to být naše uhm...budoucnoust, ne?
Zítra praxe, nechci na ní. Nesnáším ten pocit, když na mě začne učitelky vřískat, že něco nevím, panebože, nikdo mi dorpdele neřek, že existuje nějakej podělanej sešit na inzulín.Jinak pohodička, pacienti samostatní, sestřičky přísné, ale normální a spolužáci? Jak se to vezme, jedna podrazačka se tam najde.
A jinak? Můj život vážně nemá žádnej smysl.Přemýšlím fakt nad blbostma jako pročvůbec existuje vesmír, proč vůbec dělám designy, proč se vůbec učím, vždyť beztak jednou zaklepu bačkorama a zbude po mně akorát hniloba někde dva metry pod zemí.
Znáte Veronicu Mars?Pokud ne, tak si to určitě pusťte, je to jeden z mála seriálů, kdy je má oblíbená postava hlavní hrdinka.Ano Kristen Bell je prostě úžasná herečka, má být i čtvrtá série a film, natěšenost.
Toť vše, nedává to smysl a vlastně to nebylo psáno tak, aby to smysl dávalo, prostě se mi psát chtělo.
Čau.

Ian Somerhalder - free design

6. listopadu 2013 v 16:48 | Viv Zombie |  Designy
Tadá!
A mám za sebou první design vyráběný ve PhotoShopu, konkrétně CS6.
Ještě ho musím trošku dodělat, ale kdyby měl někdo zájem.;)

s kým? ian somerhalder, the vampire diaries
rozměry? 1600x800
doba trvání? pět hodin minimálně

Tygr

5. listopadu 2013 v 18:39 | Viv Zombie |  Designy
Narychlo splácané, protože zítra už mířím do cvokhausu, tak aby tu aspoň něco bylo.
Budu dodělávat oddělovače a menu, ale to musím promyslet ještě.