That's not my name - Vivienne

27. ledna 2013 v 12:09 | Viv Zombie |  (Ne)věděcké výpotky
Zdravím. Vzhledem k tomu, že celý příští týden budu mít napilno - budu dopisovat sešity a doučovat se kvůli lyžáku- tak mám tu pro vás "speciální" článek, který vlastně speciální není. Týká se to mého jména. Možná, spíš ne, jste si všimli, že používám různá jména, většinou mi sice Viv zůstane, ale mění se. Pokud chcete vědět, jak jsem ke své přezdívce přišla, tak čtěte dál.

Kdo mě zná, tak asi ví, že miluji návrhářku Vivienne Westwood. Vidíte tu spojitost? Moc lehké, že? Příběh jména Vivienne zdaleka nekončí. Neskutečná Vivienne d'Este vznikla v mé hlavě jednoho parného léta, když nebylo, co dělat a koukalo se na Van Helsinga. Představa nadpřirozené bytosti sající krev byla lákava, ale ve světě zahlceném upířím fenoménem krapet obyčejná. Z Vivienne se muselo stát něco víc, nadupír nebo nadčlověk.
Stalo se tak jednoho parného dne, kdy zuřila Peloponéská válka, lidé se ještě v té době obraceli na bohy a o Ježíšovi neměl nikdo ani páru.
Vivienne, dříve Vivian se narodila jako první nositelka toho jména na Athénách, narodila se do celkem vlivné rodiny. Tudíž měla velké věno a tudíž nebyla nouze o ženicha. A to ne ledajakého ženicha, o němž se možná dozvíte někdy jindy.
Vivienne nebyla jen tak nějaká slečna na vdávání, byla plná snů a tužeb. S vírou v lepší zítřky skočila z útesu do hlubin moře. Její tělo bez dolních končetin druhého dne vylovil rybář. Tělo bylo spáleno, ale ve skutečnosti ona pořád žila. K Viviennině štěstí i neštěstí si jí oblíbila Persephona, uprosila svého manžela k vydání Vivienne zpět na zem. Hád svolil, ale co mrtvé je, mrtvé zůstane a to navždy. Upír. Monstrum, žíznící po krvi, protože nic jiného ho neukojí.
Hrozná výpotka, že? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Genevieve Genevieve | Web | 28. ledna 2013 v 11:40 | Reagovat

Vivienne je moc hezké jméno, ale zní mi spíš líbezně a vznešeně, než jako jméno upírky či zombie.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama